фото з робочої зустрічи керівників столичних підприємств та підприємців з керівництвом міста Києва

Робоча зустріч керівників столичних підприємств та підприємців з керівництвом міста Києва

18 листопада 2014 року в приміщенні Київської міської ради за ініціативи Федерації роботодавців м. Києва (ФРК) та Київської міської ради профспілок відбулася перша робоча зустріч київських роботодавців, підприємців, керівників столичних підприємств з керівництвом міста Києва.

У зустрічі взяли участь: Київський міський голова, Голова Київської міської державної адміністрації Кличко В.В., заступник міського голови, секретар Київради Резніков О.Ю., Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Ніконов І.В., голови постійних комісій Київради, керівники департаментів Київської міської державної адміністрації, керівники комунальних підприємств м. Києва, представники контролюючих органів у м. Києві (податкова, пожежники, екологи та інші), представники керівництва Київенерго, Київводоканал, Київгаз, представники Федерації роботодавців м. Києва, Київської міської організації роботодавців (КМОР), керівники київських підприємств та столичні підприємці, голова Київської міської ради профспілок Мельник В.П.

підприємці та керівники столичних підприємств і Київський міський голова Віталій Кличко

Відкриваючи робочу зустріч з київськими роботодавцями, підприємцями та керівниками столичних підприємств Київський міський голова Віталій Кличко наголосив на важливоcті розвитку підприємств та підприємництва в м. Києві. «Якщо бізнес, не буде розвиватися, а підприємства не будуть працювати то не буде створено нових робочих місць і відповідно не буде надходжень до бюджету столиці. Київ формує 30% державного бюджету України, але міський бюджет залишається порожнім», - заявив Віталій Кличко.

Також Київський міський голова зазначив, що дефіцит в бюджеті столиці становить понад 2млрд грн., тому що попереднім урядом було запроваджено і продовжує працювати абсурдний механізм бюджетного вилучення та ручного регулювання між містом Києвом та центральною владою. Єдиним містом України, з бюджету якого вилучається податок на доходи фізичних осіб у розмірі 50% є місто Київ, а це мільярди гривень, яких не вистачає на дороги, інфраструктуру, соціальні проекти та нормальний розвиток столиці.

«За останні роки із бюджету Києва було вилучено 33 млрд. гривень. А влада говорить про децентралізацію влади», - наголосив Віталій Кличко.

Київський міський голова зазначив, що на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України буде пропонувати розглянути закон про відміну вилучення податку на доходи фізичних осіб з бюджету столиці. Наголошуючи на важливості боротьби з корупцією, Віталій Кличко закликав всіх боротися з корупцією разом, не прикривати це ганебне явище, а повідомляти про будь-які корупційні випадки та у будь якому прояві хабарництва чи вимагання, діяти рішуче і звертатися одразу до правоохоронних органів та навіть особисто до нього.

Київський міський голова Віталій Кличко запевнив всіх присутніх, що він особисто та його команда готові сприяти та робити все можливе, щоб бізнес та підприємства працювали в столиці, створювалися робочі місця, тому що без цього немає розвитку країни.

Кличко В.В., київські работодавці та трудові колективи (Відео)

Виступаючи під час робочої зустрічі Голова Ради Федерації роботодавців м. Києва Андрій Антонюк навів статистичні дані та звернув увагу київської влади та присутніх на основні причини занепаду київської промисловості, столичного бізнесу, закриття підприємств та зростання безробіття в м. Києві.

підприємці та керівники столичних підприємств і Київський міський голова фото з зустрічі

Сумна статистика за 9 місяців 2014 року свідчить, що 80% дохідної частини загального фонду бюджету м. Києва це ПДФО. В 2012 р. це було 69%, в 2013 р. 72%. Причина в тому, що кількість підприємств в м. Києві зменшилася і питома вага надходження податків від господарської діяльності стрімко зменшується. Через недосконале законодавство, через відсутність привабливого інвестиційного клімату як в столиці так і в Україні в цілому, промисловість та бізнес вже частково закривають свої підприємства в Києві та Україні.

Антонюк Андрій про розвал промисловості Києва (Відео)

Статистика свідчить, що середній столичний бізнес вже не може виживати в жахливих українських умовах. Індекс промислового виробництва в Києві знизився у 2012 році на 4%, 2013 р. на 10%, за 9 місяців 2014 р. на 14,2 %. Вперше за останні 3 роки в Києві знизився оборот роздрібної торгівлі до 94,9% не дивлячись на шалену інфляцію в Україні. Чисельність тільки офіційно безробітного населення в м. Києві зросла з 77 тис. 500 осіб до 91 тис. 500 осіб (6,3% ) - в 2014р.

Основними причинами такого незадовільного стану в м. Києві є необдумані рішення і кроки влади (як Київради, КМДА так і КМУ, ВРУ), які ще більше погіршують становище київських підприємств та працюючих людей.

На жаль, в порівнянні навіть з 2013 роком в 2014 році не дивлячись на гучні заяви влади та Уряду в Україні, не дивлячись на заборону щодо проведення безпідставних перевірок київські роботодавці та підприємці вимушені констатувати, що в Києві продовжує збільшуватись адміністративний тиск на бізнес. Кількість безпідставних перевірок, фінансових та адміністративних штрафів не зменшились, а випадки зупинки підприємств та обмеження їх господарської діяльності в Києві навпаки почастішали.

За даними роботодавців загальна кількість перевірок за 6 місяців в порівнянні з 2013 роком зменшилася на 9,2%, при цьому кількість та суми фінансових санкцій накладених на юридичних осіб за 6 місяців 2014 року в порівнянні з 2013 роком виросли в двічі і склали майже 2,4 млрд. грн. за 6 місяців. В Києві по українському законодавству є 70 контролюючих органів, які мають право здійснювати перевірки підприємств, 44 з цих контролюючих органів можуть зупинити роботу будь – якого київського підприємства. Економіка проведення перевірок є не ефективною та затратною для держави. Один візит на підприємство обходиться державі в 11,6 тис. грн., а середній розмір надходжень від штрафів у розрахунку на одну перевірку склав 479 грн., витрати державного бюджету та інших джерел на утримання органів, що здійснюють контрольно - наглядові функції в Україні складає 24 млрд. 079 млн. грн. на рік, що дорівнює майже двом бюджетам м. Києва .

У топ трійку контролерів за загальною кількістю перевірок увійшли Державна служба надзвичайних ситуацій України (105 138 перевірок), Державна санітарно – епідеміологічна служба України (74 061 перевірок), Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України (65 747 перевірок), і на жаль, велика більшість перевірок та штрафів накладених цими органами на київські підприємства є фікцією з надуманих причин, через недосконале законодавство і нічим іншим як підстава для корупційного вимагання коштів з київських підприємств.

Ще один приклад, це рішення Київради від 03.07.2014 р. «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва», яким передбачається збільшення нормативної грошової оцінки землі в 1,5 - 2 рази, в деяких зонах в 4 – 5 раз.

Минулого тижня, земельна комісія Київради підтримала пропозицію роботодавців та профспілок, у зв’язку із важким станом економіки, встановити термін введення в дію Рішення Київради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва» з 1 січня 2016 року.

Антонюк Андрій про проблеми з Київрадою і КМДА (Відео)

Також уже протягом багатьох років в м. Києві не вирішене питання встановлення мінімальної ставки оренди землі відповідно до вимог Податкового кодексу на рівні не менше 3% Навіть , якщо ти маєш бажання заплатити місту більшу плату то оформити або переоформити договір оренди на землю в м. Києві дуже складно: довго, велика кількість довідок, хабарі в десятки та сотні тисяч доларів. Кошти з оренди землі замість міського бюджету і далі продовжують осідати в кишенях корупціонерів.

Заборгованість розпорядників бюджетних коштів перед київськими підприємствами

«Київметробуд» – заборгованість розпорядників бюджетних коштів за будівництва лінії метро в бік Теремків з осені 2013 р. понад 250 млн. грн., майже для 5000 тис. працівників не виплачена заробітна плата, не сплачені податки місту та державі, не має можливості обслуговувати кредити, прокуратурою порушена кримінальна справа проти керівництва підприємства, унікальне і єдине підприємство «Київметробуд» на межі банкрутства та зникнення. Станом на 1 жовтня 2014 року загальний обсяг по Україні з переплат по податку на прибуток та невідшкодованого ПДВ сягнув майже 80 млрд. грн., це накопичений роками безвідсотковий і неповернутий борг держави перед бізнесом. Інфляція в Україні за останній рік – 100% , а борг держави перед бізнесом та працюючими людьми з 10 млрд. доларів сьогодні рівний вже лише 5 млрд. доларів і забрати цей борг навіть у перерахунку з державою через цінні папери або оплату інших податків не можливо.

Корупція нікуди не зникла. Деякі підприємства з надуманих причин, як і раніше зупиняють пожежники, екологія, інші контролюючі органи, а КМУ цього не хоче помічати. В судах правду і справедливість шукати марно. Майже всі чиновники та контролери хочуть тільки хабарів, при цьому Уряд розповідає про реформи, дерегуляцію – а ми бачимо, що це все профанація та пусті гучномовні політичні обіцянки. Жодних дієвих реформ Уряду та влади, які б відчули люди праці та прості кияни в 2014 р. не відбулося - Андрій Антонюк.

Антонюк Андрій про корупцію в Україні (Відео)

Навантаження на фонд оплати праці є дуже надмірним і сьогодні складає біля 50%, що є причиною тіньової зайнятості.

Невиконання дохідної частини бюджету міста 2014р. вже призвело до недофінансування медичних закладів, освіти, дошкільних навчальних закладів, невиплати соціальних виплат киянам, збільшення дефіциту бюджету м. Києва. Ситуація в Києві погіршується і кияни це відчувають.

За останній час значно зросла невиплата заробітної плати на комунальних підприємствах міста за серпень – жовтень, зокрема «Київпастранс», є заборгованість по медичним працівникам, вчителям. - Андрій Антонюк.

Антонюк Андрій про проблеми «Київпастрасу» (Відео)

При тому, що «Київпастранс» щороку дає збитковість, там процвітає корупція і тіньові схеми, «Київпастранс» завдав своєю діяльністю в 2013 р. міському бюджету збитків на суму 385 млн. грн. При цьому, це єдиний перевізник, якому була надана компенсація з міського бюджету на суму 259 млн. грн. за пільгові перевезення пасажирів. Такі фінансові результати діяльності «Київпастрансу» свідчать про те, що це комунальне підприємство працює в край неефективно та потребує ретельної перевірки господарської діяльності. При цьому «Київпастранс» продовжує витісняти приватних перевізників, які працюють на власних автобусах, створюють робочі місця, сплачують податки, перевозять пільговиків і при цьому нічого не отримують з міського бюджету. Тариф при вартості палива 16 грн./л. є збитковим для маршрутних перевізників, влада не чує перевізників, київські перевізники скоро просто вимушені будуть зупинитися.

Київські підприємства не можуть виграти жоден тендер, тендерні умови чиновники пишуть під посередників, які дають хабарі.

Антонюк Андрій про тендерні закупівлі (Відео)

Причина – недосконале законодавство щодо державних закупівель, виправити ситуацію може Уряд або Верховна Рада України. Кожна гривня витрачена на придбання київських товарів та ефективне використання коштів від державних закупівель це робота і заробітна плата киянам, а міському бюджету додаткові надходження.

Це все негативно відображається на діяльності київських підприємств, це дуже велике навантаження і це робить продукцію київських підприємств більш дорогою і менш конкурентною, що призводить до зменшення обсягів виробництва, часткового закриття підприємств та скорочення робочих місць в місті Києві.

Київ на межі колапсу і є реальна загроза зупинення нормального забезпечення життєдіяльності м. Києва.

Київські підприємства і поки що працюючі трудові колективи доведені до відчаю, є загрози закриття підприємств, вимушеного звільнення з роботи десятків тисяч людей, різка інфляція гривні і зростання вартості товарів першої необхідності ставить киян, як жителів мегаполісу на межу виживання, люди вже на межі зриву і що буде далі ніхто не знає.

Керівники відомих київських підприємств виступаючи під час робочої зустрічі зазначили, що економічна ситуація в м. Києві є жахливою і потрібно терміново визначити в чому причина такого незадовільного стану справ у м. Києві і що потрібно зробити на всіх рівнях влади, щоб виправити ситуацію в м. Києві, щоб київські підприємства могли розвиватись, а кияни могли отримувати гідну заробітну плату та забезпечувати гідний рівень забезпечення своїх сімей.

Керівники київських підприємств під час робочої зустрічі 2014 р. (Відео)

Голова Ради директорів м. Києва, член правління Київської міської організації роботодавців, генеральний директор ВО «Київприлад» Осадчий О.В. наголосив на основних проблемах та перспективах розвитку промислових підприємств м. Києва, про важливість створення програми розвитку столичного промислового комплексу.

Член Правління Київської міської організації роботодавців, Генеральний директор ПРАТ «Фанплит» Горбатюк П.М. озвучив основні проблеми київських підприємств деревообробної промисловості.

Горбатюк П.М. про деревообробні підприємства 2014 р. (Відео)

Від імені працівників ПРАТ «Фанплит» та київських роботодавців Паладій Горбатюк урочисто вручив Київському міському голові Віталію Кличко герб України, виготовлений працівниками ПРАТ «Фанплит».

Член Правління Київської міської організації роботодавців, Генеральний директор ТОВ «Будіндустрія» Нестеров В.Г. акцентував уваги київської влади та присутніх на важливості продукції ТОВ «Будіндустрія» для потреб столиці та озвучив основні проблеми київських виробників будівельних матеріалів.

  • Інформація щодо стану виконання робіт по проведенню нормативної грошової оцінки земель м. Києва;
  • Аналіз розмірів орендної плати за земельні ділянки у відсотках від нормативної грошової оцінки в залежності від видів економічної діяльності;
  • Правовий порядок внесення змін до договорів оренди відносно ставок, з метою приведення їх до вимог Податкового кодексу України.

Від імені Правління КМОР А. Антонюк подякував О. Овраменко за участь в розширеному засіданні Правління Київської міської організації роботодавців та висловив сподівання про ефективну співпрацю КМОР та депутатського корпусу Київради в питаннях захисту прав та інтересів орендарів землі.